Yücel Ayaz

Yücel Ayaz

Tekirdağ Kent Konseyi Başkanı

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde doğan Yücel Ayaz ilkokula 5 yaşında babasının öğrencisi olarak başlamış, ortaokulu İstanbul Büyükçekmece Lisesi'nde parasız yatılı olarak tamamlamıştır. Ardından Tekirdağ Namık Kemal Lisesi'nde lise öğrenimini bitirmiş ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde yüksek öğrenimini tamamlayarak 21 yaşında Tıp Doktoru ünvanı almıştır. Yüksek lisansını Namık Kemal Üniversitesi’nde Sağlık Yönetimi alanında tamamlamıştır.
Tekirdağ Tabip Odası Yönetim Kurulu’nda çeşitli kademelerde çalışan Ayaz, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi İşyeri Hekimliği Kolu’nda Sekreterlik görevini yürütmüş ve 2014-2016 yılları arasında Tekirdağ Tabip Odası Başkanlığı yapmıştır.
Tekirdağ Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde uzun yıllar görev aldıktan sonra Süleymanpaşa Belediyesi’nde Sağlık İşleri Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Oradaki görevinden ayrıldıktan sonra meslek yaşamına işyeri hekimi olarak devam etmektedir.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nda ve birçok sivil toplum kuruluşu bünyesinde çeşitli görevler almış olan Ayaz, Ceylan Özbek Ayaz ile evli olup Ceyhun isminde bir erkek ve Ceren isminde bir kız çocuğu babasıdır.yucel.ayaz@tekirdagkentkonseyi.com